Yeni Evlenecekler İçin Mobilya Seçimi Tüyoları

Yeni Evlenecekler İçin Mobilya Seçimi TüyolarıYazın gelmesiyle birlikte düğün hazırlıkları başlarken, yeni bir yaşama adım atacak çiftlerde hayallerindeki evin dekorasyonunun nasıl olması gerektiği konusunda soru işaretiyle karşı karşıya kalır.

Bizde bu yazımızda yeni evlenecek olan çiftlerin mobilya seçimi nasıl olmalı, mobilya seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gibi önemli konulara yer verelim istedik.

Beklentilerinizi Belirleyin

Yeni bir ev tutma telaşında öncelik evin konumu olmalı. İşe yakınlığı, bütçeye uygunluğu gibi önemli konular göz önünde tutulması gerekir. Eğer küçük bir ev kiralanacaksa dekorda buna uygun yapılmalıdır. Bunun için gereksiz olan eşyaları ikinci plana atmak mantıklıdır. Ev tercihi yapıldıktan sonra dekorasyonun masaya yatırılması gerekir. Bu süreç biraz uzun ve zorlayıcı olabilir. Bu nedenle çiftlerin bu kararı düğüne daha zaman varken yapmaları mantıklıdır.

Mobilyalarda Konfor Aranmalı

Yeni eşyalar alınırken tasarım, konfor ve kalite göz önünde tutulması gerekir. Yeni eve gelen misafirler ilk olarak evin güzelliğine odaklanacağından dekorasyon çiftin zevkine göre belirlenmelidir. Örneğin vintage bir dekorasyon hazırlanacaksa ahşap ağırlıklı seçim idealdir. Bunun için ahşap TV ünitesi, sehpa ve masa sandalye takımı gibi eşyaların seçilmesi gerekir. Koltuk seçiminde ise rahatlık ve konfor ön planda tutulmalıdır. Günün yorgunluğunun atılması için koltukların çok önemlidir. Bunun için ne kadar rahat ve konforlu olursa alacağınız keyifte bir o kadar fazla olacaktır.

Mobilyaların Kalitesi

Mobilya satın alındıktan sonra kullanım süresi 15–20 yıldır. Bu süre içerisinde mobilyaların dayanıklılığını koruması gerekir. Örneğin bir yemek odası takımı alınırken yalnızca modeline odaklanmış olmak bir süre sonra yeniden bir yemek odası takımı alma ihtiyacı oluşturabilir.

Mobilyalarda Renk Seçimi

Mobilyada renk seçiminde çiftlerin önerileri ve beklentileri her zaman ön planda tutulmalı ve ortak bir karar verilmelidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli husus evin ne kadar aydınlık olduğu ve cephesi gibi ince detaylardır. Aydınlık olmayan küçük bir ev için koyu renkli mobilyalar tercih edilmesi mekan içerisinde istenilen etkinin yakalanmamasını sağlayacaktır.

Yeni evlenecek ya da mobilyalarını değiştirecekler www.ptawooden.com adresinden modellerimizi inceleyebilir.

Menü