Yemek Masası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yemek Masası Seçimi Nasıl OlmalıdırYemek masaları her ne kadar salon ile bütünleşmiş olsa da aslında balkon, mutfak, bahçe ve teras gibi alanlarda kullanılan önemli bir parçadır. Keyifle yenilen yemekler, eğlenceli sohbetler ve aile fertlerinin bir arada olmasını sağlayan yemek masası satın alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek gerekir?

Yemek Masası Seçmenin Püf Noktaları

Yemek masası seçimi yapılırken dikkat edilecek önemli husus masayı nerede kullanacağınızdır. Çünkü salon için tercih edeceğiniz bir masa ile mutfak için tercih edeceğiniz bir masanın modeli aynı olmaz.

Terasta kullanılacak olan masaların neme, suya ve güneşe dayanıklı malzemeden üretilmiş olması gerekir. Küçük evlerde kare masalar doğru bir tercihtir ve alandan tasarruf edilmesini sağlar.

Yemek masası seçerken renge de dikkat etmek gerekir. Açık renkteki bir masa alanın daha geniş görünmesini sağlarken küçük evlerde açık renkler tercih edilmesi gerekir. Balkon ve teras gibi alanlar da tozlanma çok olacağından masa üzerinde girinti ve çıkıntı bölümlerin çok olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü bu tarz modellerde temizlik istenilen şekilde olmaz.

Köşe alanlarda yuvarlak model masalar daha şık duracak ve ergonomik bir görüntü oluşturacaktır. Salon için seçeceğiniz masa, salonun bir bölümünde yemek için kullanılacaksa bu durumda dikdörtgen masa modeli tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir: Ahşap masa sandalye takımları

Yemek Masasının Yüzeyi Nasıl Olmalı?

Yemek masası modelleri hazırlanırken her zevke hitap etmesi göz önünde tutulur. Ancak ideal bir masa isteniyorsa bu durumda düz olması temizlik ve kullanım için kolaylık sağlayacaktır.

Yemek masası her eve özel olması gerekir. Bunun için son dönemlerde özellikle kişiye özel olan ahşap masaların daha fazla ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Ahşabın uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir malzeme olması seçimi kolaylaştırırken bulunduğu yerde daha şık durması dekorasyona katkı sağlayacaktır.

Yemek masasında sandalyelerde modeli ön plana çıkarır. Bunun için güzel dekoratif sandalyelere ihtiyaç vardır. Sandalyenin kumaş seçiminden oturma genişliğine varıncaya kadar pek çok ayrıntıya dikkat etmek iyi bir seçim yapılmasını sağlayacaktır.

Eviniz için tercih edeceğiniz yemek masası modellerine https://www.ptawooden.com/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

Menü