Villa İçi Dekorasyon Önerileri

Villa İçi Dekorasyon ÖnerileriVilla denildiğinde akla ilk olarak dev ihtişamlı dubleks yapılar gelir, fakat müstakil ve şehir dışında konumlandırılmış evlerde villa olarak tanımlanabilir. Villa algısının oluşturulmasını sağlayabilmek için iç dekorasyon büyük önem taşır, çünkü iç mimari ve dekorasyon yaşam alanlarındaki konforu, albeniyi ön plana çıkaran önemli bir unsurdur.

Yaşadığınız alanın renklendirilmesini ve daha şık olmasını istiyorsanız o zaman aşağıdaki önerilere kulak vermelisiniz.

Villa İçi Nasıl Olmalı?

Villayı ön plana çıkaran şey iç dekorasyonudur. Bunun için en doğru tercih bir iç mimarla çalışmaktır. İşlevsel ve isteğe uygun olan bir tasarım villanızı daha gösterişli hale getirecektir.

Alanları Bölümleyerek Kullanın

Villaların en önemli özelliği geniş odalarının olmasıdır. Daha fazla kullanım alanı oluşturulmak isteniyorsa bu geniş alanlarda bölmeler oluşturulabilir. Örneğin ahşap kitaplık ya da paravan bir blokla oda iki farklı parçaya ayrılabilir.

Tablolarla Derinlik Katın

Tabloların özellikleri bulundukları yere ruh kazandırmasıdır. Dekoratif olmalarının yanı sıra sanatçı kişiliği de ortaya çıkaracağından mekana aristokrat bir görünüm kazandırılmasını sağlar. Tabloların boyutları duvara ve duvardaki boşluğa uygun bir şekilde seçilmelidir.

Ahşabın Ağırlığını Hissettirin

Ahşap bulunduğu ortama sıcaklık katan bir malzemedir. Villaların büyük olması ise içeride soğuk havanın oluşmasını sağlar. Bu soğuk havanın kırılması ise ahşap ile mümkün olur. Ahşap masa sandalye takımları bunu elde edebilmek için çok iyi bir tercih olacaktır.

Minimalizme Şans Verin

Villalar büyük olsa da bulduğunuz her boşluğu dolduracağınız anlamına gelmemelidir. Sadelikten yana olan minimalizm akımı tercih edebilirsiniz. Eşyalarınızı sade bir hale getirirken gösterişi de ön plana çıkaracaktır.

Spesifik Köşeler Oluşturun

İç mekan tasarımı bütün olarak düşünülse de bazı eşyalar konseptle bütünleşmiyorsa istediğiniz etkiyi ortaya çıkaramazsınız. Mesela dekorasyonu daha zengin bir hale getirmek için kullandığınız bir piyano mekanın ruhunu yansıtmıyorsa dekoratif olmaktan uzaklaşacaktır. Bunun yerine piyanonun olduğu alanı bir sanat köşesine çevirebilirsiniz. Bu sayede alanı ayrı ama şık yaparsınız.

İhtiyacınız olan ahşap ürünlerine https://www.ptawooden.com/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

Menü