TV Üniteleri Farklı Parçalarla Nasıl Dekore EdilirGeniş bir duvarınız varsa TV ünitenizi tek başına kullanmanız gerekmez. Ünite parçalarla desteklendiğinde estetik görüntü oluşturacağı dekorasyonunuzu da renklendirecektir. Örneğin kapalı kutular, açık raflar ya da müzik dinlemeyi seviyorsanız ses sistemleriyle TV ünitenizi taçlandırmanız mümkün.

Evi dekore ederken alana göre mobilya seçimi çok önemlidir. Çünkü alana göre mobilya seçtiğiniz zaman kullanım alanını genişleteceğiniz gibi satın aldığınız mobilyalarında kendisini göstermesini sağlamış olursunuz. Küçük bir ev için çok fazla eşya ya da iri eşyaların tercih edilmesi dekorasyonu kötü etkileyecek ve mekan içerisinde boğucu ve sıkıcı bir hava oluşturacaktır.

TV üniteleri, özellikle duvar dekorasyonu ve yer açma konusunda oldukça başarılı çözümlerdir. Günümüzde üretilen televizyonların ince ve büyük olması onların sabitlenmeden durmalarına müsaade etmiyor. Duvardaki duruşlarının hem estetik hem de ergonomik olması ise TV ünitesi seçimini gereklilik olmaktan çıkarıp adeta zorunluluk haline getiriyor. Bunun için şık ahşap TV ünitesi her zaman ilgi çekmeyi başarmıştır.

TV ünitelerinden bahsettiğimizde onları kitaplıksız ya da orta sehpa olmadan düşünmek zor olur. Bunun için sitemiz üzerinden ahşap sehpa ve kitaplık modellerimizi de inceleyebilirsiniz.

Mobilya üretiminde masif yani doğal ahşap kullanımı önemlidir. Çünkü MDF ve suntalam gibi ürünlere göre dayanıklılığı çok daha yüksektir. Masif ahşap bulunduğu ortamdaki nemi % 40 -50 oranında azaltır, bu da özellikle astım hastaları için oldukça sağlıklı bir malzeme olduğunu ispatlar.

Ahşap boyalı olarak tercih edilirse bu durumda su bazlı boyalar kullanılması gerekir. Bu sayede diğer mobilyalara göre daha sağlıklı olur. Sitemiz üzerinden satın alacağınız TV ünitesi ve orta sehpalar çocuklar ve yetişkinlerin sağlıkları göz önünde tutularak üretilmiştir.

Masif Ahşabın Yararları Nelerdir?

Doğal malzemelerin kullanımının yanı sıra geri dönüşüme katkısı büyüktür. Yani mobilyalar zaman içerisinde kendi özelliğini kaybetmiş olsa bile tamir ya da onarım yapılarak yeniden eski haline dönüştürülebilir. Masif ahşabın yararlarına baktığımız zaman ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Dayanıklı ve sağlam mobilyaların üretilir.
  • Az bakım gerektirir.
  • Zımparalama ve inceltme gibi yenileme işlemleri kolaylıkla yapılır.
  • Mekan içerisindeki nem oranını % 40–50 civarında düşürür.
  • Ortamın havasını temizler.

Ahşap ürünlerimizi https://www.ptawooden.com/ adresinden inceleyebilirsiniz.

Menü