Stüdyo ve 1+1 Daireler İçin Dekorasyon Önerisi

Stüdyo ve 1+1 Daireler İçin Dekorasyon ÖnerisiStüdyo dairelerin son zamanlarda çok fazla talep gördüğünü biliyoruz. Özellikle kira maliyetlerinin yüksek olması tek başına yaşayan ya da yeni evli çiftlerin bu dairlere olan ilgisini artırmıştır. ilk kez bu tarz evlerde oturacak olan birisinin de endişe ve tereddüt içerisinde olduğunu bilinir. Çünkü bu tarz evlerde yaşamayı planlayan kişiler genelde özel ihtiyaçlarını karşılamada güçlük çekeceği düşünürler. Aslında bu kaygıya hiç gerek yoktur, çünkü stüdyo dairelere yapılacak küçük dokunuşlarla kocaman bir alan ortaya çıkarılabilir.

Peki, stüdyo bir daireniz var ve daha fonksiyonel bir hale getirmek istiyorsunuz, bu durumda nasıl bir yol izlemeniz gerekir?

Yaşam Alanlarınızı Bölün

Stüdyo daireler yapıları gereği tek bir ortamı yansıtır. Ancak siz bunun önüne geçmek için ayırıcı olan dekoratif ürünler seçebilirsiniz. Örneğin kitaplık bu konuda iyi bir tercih olabilir. Oda içerisinde kitaplıkla ayıracağınız bir bölümü kendinize çalışma alanı ya da dinlenme alanı haline dönüştürebilirsiniz.

Yatağınızı Kapıya En Uzak Bölgeye Konumlandırın

Stüdyo dairelerde yatağın bir problem olarak ortada durmasını istemiyorsanız kapıya en uzak noktayı tercih etmelisiniz. Bu sayede daireden içeri girenler doğrudan yatağınızla karşılaşmaz.

Dairenizin En Küçük Girintilerini Dahi Değerlendirin

Stüdyo dairelerde alan çok önemlidir. Oda içerisinde kullanılabilecek tüm alanları değerlendirmeniz gerekiyor. Kullandığınız eşyaları odadaki girintilere ne kadar iyi yerleştirebilirseniz kendinize o kadar geniş bir alan açmış olursunuz.

Mobilya Tasarımları

Stüdyo dairelerde geniş alan oluşturmanın en iyi yolu doğru mobilyaları seçmektir. Bunun için seçeceğiniz mobilyanın mutlaka birkaç işlevinin olmasını tercih etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse açılıp kapanabilir ahşap sehpa işinizi kolaylaştıracaktır.

Duvar Rafları

Duvarlarda büyük sistemler kullanmak yerine evinizdeki eşyaları sergileyebilmek için duvar rafları kullanabilirsiniz. Bu tür rafların yerden yüksekte olması daha geniş alanlar ortaya çıkmasını sağlar.

Duvar Renkleri

Stüdyo dairelerde boya seçiminde radikallikten kaçınmalısınız. Pastel renkler dairenizin daha geniş görünmesini sağlar, koyu renkler ise küçük olan alanı daha dar gösterir.

Stüdyo daireleriniz için uygun ahşap ürün ve mobilyalara https://www.ptawooden.com/ adresimizden göz atabilirsiniz.

Menü