Şifonyer Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şifonyer Satın Alınırken Dikkat Edilmesi GerekenlerÜst üste çekmecelere sahip olan içine farklı eşyalar konulabilen dekoratif olmasının yanı sıra ihtiyaca yönelik kullanılan ev eşyasına şifonyer denilmektedir. Şifonyer için en basit ve anlaşılır bir tarif kullanacak olursak çekmeceli olan elbise dolabıdır. Şifonyer hakkında açıklama yapmamızın nedeni ise genelde komedin ile karıştırılıyor olmasıdır. Kısacası şifonyer komedinin boy olarak büyüğüdür. Bu eşyanın eskiden çocukların ve ebeveynlerin yatak odalarında kullanıldığını biliyoruz. Ancak son dönemlerde değişen tasarımları ve kullanım alanları şifonyerlerin salon ve oturma odalarında da kullanılmasına imkân sağlamış ve uygulama 3 farklı modele ayrılmıştır.

Bunlar şu şekildedir;

  1. Klasik Şifonyerler
  2. Modern Şifonyerler
  3. Avangarde Şifonyerler

Bu üç farklı modeli kendi içerisinde değerlendirecek olursak şu şekilde belirtebiliriz.

Klasik Modeller Klasik bir ev dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız o zaman tamamlayıcı olarak tercih edilebilir. Klasik modellerde oymaya yer verilmiş olduğundan vintage modelleri şeklinde de bilinir.

Ahşap Keson – Konsol – Şifonyer – Dresuar modellerimizi inceleyebilirsiniz

Modern Modeller: Adından da anlaşılacağı gibi günümüz modern yapılarda bu tur uygulamaları çok fazla görebiliyoruz. Modern şifonyerlerde bas çek modellerinin en fazla tercih edilenler olduğunu da söyleyebiliriz.

Avangarde Modeller: Evlerinde farklılık isteyenlerin tercihi olan avangard modellerde marjinal tercih uygulanır.

Şifonyer Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz özellikler doğrultusunda şifonyer seçerken dikkatli olmak gerekir. Eğer kaliteli bir ürün olsun isteniyorsa o zaman markalı olanları tercih etmelisiniz. Firmamız tarafından üretilmiş olan şifonyerlerin tamamı kullanılan ağaçtan kaynaklı olarak kalitelidir ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Özellikle yeni çiftlerin kiralık bir evde oturduğunu düşünürsek sık taşınmalar göz önünde bulundurulmalı büyük mobilyalardan ziyade şifonyer gibi daha küçük dolaplar tercih edilmelidir. Taşınmadaki yıpranmalarda göz önünde bulundurulduğunda ahşap şifonyer her zaman daha dayanıklı olacaktır.

Ahşap ürünlerin doğal olmasından dolayı insan sağlığına herhangi bir zararının olmadığını biliyoruz. Bunun için ahşap şifonyer modeli tercih edilmesi halinde ister çocuğunuzun odasında ister kendi odanızda güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Özellikle ceviz, gürgen, meşe veya karaağaç tercih edilmesi doğru olacaktır.

https://www.ptawooden.com/

Menü