Orta Sehpa Seçiminizi Kolaylaştıracak İpuçları

Orta Sehpa Seçiminizi Kolaylaştıracak İpuçlarıOdanız ya da iş yeriniz için bir orta sehpa seçerken, boyut, estetik ve fonksiyon göz önünde tutulmalıdır. Kullanılacak alana uymayan ve ihtiyacı karşılamayan bir orta sehpa, odayı daraltmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bunun için orta sehpa seçiminden önce mutlaka örnekleri ve önerileri incelemeniz faydalı olacaktır.

Orta sehpa seçimine başlarken neyi hedeflediğinizi düşünün, amacınız görselliği tamamlamak mı yoksa üzerinde çay içip farklı eşyaları mı koymak? Bu sayede seçim alanınızı sınırlamış olursunuz.

Orta Sehpa Seçimini Etkileyecek Faktörler

Orta sehpa seçiminde kilit nokta oturulan koltuğa yakın yüksekliktir. Bu şekilde sehpa üzerindekine ulaşabilmek daha kolay olur.

Sehpayı koyacağınız alan geniş değilse, büyük model tercih ettiğinizde ortamı daha sıkıcı ve boğucu bir hale getirebilirsiniz, bunun için mekanın büyüklüğüne uygun bir model seçilmesi gerekir. Örneğin metal ayaklı küçük orta sehpalar iyi bir tercih olabilir.

Sehpanın konulacağı alan geniş ise bu durumda orta sehpa herkesin rahatça ulaşabileceği büyüklükte olması gerekir. Bazı sehpalarda sökülüp parçalanan ve her parçanın ayrı kullanıldığı modellerde vardır, ancak siz bu tarz bir orta sehpa istemiyorsanız o zaman ahşap sehpa iyi bir kullanım imkanı sağlayabileceği gibi gibi şık bir duruş sergileyecektir.

Sehpalar eskiden üzerinde bir örtü ile kullanılıyordu, ancak günümüzde üretilmiş orta sehpaların üzerindeki desenler, çizimler ve farklı şekiller, böyle bir gerekliliği ortadan kaldırmış durumda. Mobilyalarla uyum sağlayacak renkte bir sehpa seçimi ile şık bir ortam hazırlanabilir.

Orta sehpa seçiminde fonksiyon önemlidir. Üzeri yiyecek ve içecek için kullanılan sehpaların alt bölümü depolama görevi üstlenebilir. Çekmeceli modeller mekan içerisindeki dağınıklığında ortadan kaldırmak için iyi bir seçimdir.

Orta sehpalar birbirini tamamlayıcı farklı ürünlerle de zenginleştirilebilir. Dekora uyum sağlayabilecek zigonlar orta sehpayı tamamlayacaktır.

Çocuklu evlerde tercih edilen orta sehpalar genelde yuvarlak modellerdir. Çocuklara zarar verebilecek köşeleri olmadığı gibi bu tarz sehpalar dekoratif olarak da şık bir duruş gösterir.

Orta sehpalar geniş bir alanı bölmek içinde kullanılabilir. Bu sayede salon içerisindeki geçişin daha yumuşak olması sağlanmış olur.

Ahşap sehpa modellerimizi https://www.ptawooden.com/ adresinden inceleyebilirsiniz.

Menü