Ofis İçin İlham Verici Dekorasyon Fikirleri

Ofis İçin İlham Verici Dekorasyon FikirleriBulunduğunuz mekandaki atmosfer çalışırken motivasyonu doğrudan etkiler. Bunun için ofis tasarımı yapılırken sade ve huzur verici ortam oluşturulması gerekir. Ofis içerisinde sadeliğin ortaya çıkarılması içinde her çalışma alanını birbirinden ayırmak gerekir. Birbiri içerisine geçmiş olan bir ofiste aranılan bulunmayacağı gibi dağınık bir görüntü oluşur ve çalışma sistemi etkilenir. Böyle durumda ise çalışma alanları bölmelere ayrılmalıdır. Ayırma işlemi bazen alçı panellerle, bazen beton panellerle, bazen de cam bölmelerle yapılabilir.

Zeminden tavana, duvar kaplamalarının dokusundan, ışıklandırmaya varıncaya kadar her şeyin motivasyonu etkileyeceğini unutmamak gerekir. Örneğin koyu renkli bir ofis zihni karmaşık hale getirirken odaklanmayı zorlaştıracaktır. Bunun için aydınlık bir ortam oluşturmak ve daha açık renkleri tercih etmekte fayda var.

Dinlenme alanları oluşturmak

Çalışan personelin en büyük ihtiyacı ara vermektir. Sürekli işin konuşulduğu ve yapıldığı bir ofis içerisinde zaman sıkıcı geçeceği gibi işin verimi de düşecektir. Personeliniz için belirleyeceğiniz dinlenme zamanlarını belirleyerek onlar için özel bölüm oluşturmak faydalı olacaktır. Oluşturulan bu özel bölümlerde isteğe bağlı olarak sadece personel değil gelen konuklarda ağırlanabilir

Toplantı Salonu

Ofiste yapılacak iş toplantılarından verim alabilmek için geniş bir salon tercih edilmelidir. L ya da U şeklindeki ahşap masa toplantıdan alınacak kararlara fayda sağlar, çünkü toplantı odasının dekorasyonu alınan kararları etkiler. Bunun için modern aydınlatma sistemi tercih edilmeli ve salon olabildiğince sade tutulmalıdır. Toplantı salonunda hareketli nesnelerin olması dikkati dağıtacağından kullanılmaması gerekir. Salon içerisinde ihtiyaca göre projektör ve perde tercih edilebilir.

Odaklanmayı Sağlamak

Personelin daima dinamik ve dinç kalması için canlı ve açık renklere yer vermek gerekir. Ferah ve aydınlık bir alanda odaklanma çok daha kolay olur. Beyaz ışık ortama hareket katarken sarı ışık daha huzur verici bir ortam oluşturulmasını sağlar.

Küçük Fikirlerle Küçük Alanları Büyütmek

Ofis ne kadar küçük olursa olsun onu büyük göstermenin yolu vardır. Bunun için ufak detaylara dikkat etmek gerekir. Ortamda hareket alanını ne kadar geniş tutarsanız o kadar rahat bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Birleşik ofis masaları alanı genişletmek için tercih edilebilir.

https://www.ptawooden.com/

Menü