Mutfak Masası Nasıl Yerleştirilir?

Mutfak Masası Nasıl Yerleştirilir

Mutfak masası seçilirken genelde koyacağımız yer değil masanın estetiği ön plana çıkar. Ancak masanızı eve getirdikten sonra mutfağınızda nereye yerleştireceğiniz işin asıl püf noktasıdır. Çünkü doğru bir alan seçilmemesi halinde masa orada bir çıkıntı gibi kalacaktır. Bizde okuyucu ve ürünlerimizi tercih eden siz değerli takipçi ve müşterilerimize mutfak masası nasıl yerleştirilir bu konu hakkında fikir verelim istedik.

Masanın yerleşimi ne kadar doğru olursa mutfağınızın içindeki hareket alanını da genişletmiş olursunuz. Bunun için masanızın şekline göre bir yerleşim gerekir. Eğer geniş bir mutfağınız var, yemek pişirirken zorlanmıyor ve boş alanınız çok kalıyorsa satın alacağınız şık bir ahşap masayı mutfağın orta alanına koyabilirsiniz. Bu sayede hem ahşap masa şıklığını ortaya çıkarmış, hem de hazırlamış olduğunuz yemeklerinizi kolaylıkla servis yapabilmiş olursunuz.

Mutfak Masası Modelleri

Mutfaklarda tercih edilen masalar genellikle kare ve dikdörtgen şekillerinde oluyor. Yuvarlak masaların alanı daha fazla kaplaması, bu masa modelinin özellikle salonda tercih edilmesine neden olurken şimdiki modellerde genelde yuvarlak masa kullanılmamaya gayret ediliyor. Yuvarlak masaların dezavantajlarından biri de oturma alanı konusunda oluyor. Büyüklüğüne rağmen işlevselliğinin az olması bu masanın tercih edilmemesinin nedenlerinden. Kare ve dikdörtgen masa modelleri evin genel olarak her yerine uygun olabiliyor. Özellikle ahşap modellerde dikdörtgen tasarımların daha estetik bir görünüm kazandırmış olduğunu biliyoruz.

Mutfak masası yerleştirilirken öncelik kolay erişim göz önünde tutulmalıdır. Masanın her yerine ulaşılabilir olmak size kolaylık sağlayacağı gibi oturan pozisyonu konusunda da fayda sağlayacaktır. Mutfağınız için alacağınız masada bu fonksiyonların hepsini göz önünde bulundurmak zorundasınız. Mutfağınız çok fazla geniş değilse o zaman dikdörtgen bir masayı duvara yaslayabilir ve bu sayede bir ada görünümü oluşturarak geniş bir alan ve fonksiyonel kullanım sağlayabilirsiniz.

Mutfakta Geniş Alan Oluşturmak

Mutfağınızda oluşturacağınız genişlik size konfor sağlayabileceği gibi günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz alanda daha doğru bir yer kullanımı da oluşturmuş olursunuz.

Firmamız siz değerli müşterilerine tercih edebileceğiniz en güzel ahşap masa sandalye modelleriyle hizmet vermektedir. Kafanızda fikir oluşturması için sitemiz üzerinden modellerimizi inceleyebilirsiniz.

https://www.ptawooden.com/

Menü