Mutfak Masası Nasıl Olmalı?

Mutfak Masası Nasıl OlmalıMasa, evde en çok kullanılan eşyalar arasında yer alır. Özellikle mutfak masaları her evin ihtiyacıdır. Sabah yemekleri, öğle yemekleri ve akşam yemekleri masada yenildiği için salonda kullanılan masalara göre daha fonksiyonel olması kullanımı kolaylaştıracak.

Küçük Mutfaklar için Masa Modelleri

Küçük mutfaklar dekorasyon bakımında zor olan alanlardır. Dolaptan tutunda zemine varıncaya kadar her parçanın özenli seçilmesi gerekir. Mutfakta ne kadar geniş alan bırakılabilirse hareket kabiliyeti de o kadar yüksek olacağından lezzetli yemekler bu şekilde daha iyi hazırlanır.

Eğer konforlu ve sosyal açıdan geniş bir mutfak oluşturulması isteniyorsa, bu durumda işe masa seçiminden başlamakta fayda vardır. Çünkü mutfaklarda en büyük alanı masa kaplar. Mutfak ne kadar küçük olursa seçilen masanın da o kadar küçük olması doğru olur. Günümüz teknolojisi ve kullanılan malzemeler küçük mutfaklar içinde oldukça başarılı ve tasarımı yüksek olan küçük masalar hazırlanabilmesine imkan sağlamıştır. Örneğin ahşap masa tercih edilecekse mutfak için uygun ölçülerde hatta özel olarak siparişle hazırlanabilir. Üstelik ahşap masanın diğer masalara göre daha şık ve daha uzun ömürlü olması da bu avantajı daha fazla ortaya çıkarır.

Modern mutfaklara baktığımızda birçoğunun tasarımda önceliği mutfağa vermiş olduklarını görebiliriz. Merkeze alınan bir mutfak etrafında dekorasyonun tamamlanmış olması, mekanın görselliğini daha fazla ön plana çıkarır.

İlginizi çekebilir:  Ahşap Masa Sandalye Takımları

Modern Masa Modelleri

Modern masalarda öncelik akıllı tasarımlardan yanadır, çünkü bu tasarımların hepsi birbirinden özgün ve tamamen tasarımcının maharetine kalmış olması güzel sonuçlar ortaya çıkarır. Küçük bir masada güzel bir tasarım işlendiğinde hem mutfağı daha geniş bir hale getirebilir, hem de şık bir görüntü elde edilebilir.

Akıllı masaların bir avantajı da kişi sayısına göre büyütülebiliyor olmasıdır. 4 kişiden başlayarak 8 kişiye kadar çıkabilen bu masalar küçük mutfaklar için ideal bir tercihtir. Akıllı masalar duvara da sabitlenebilir ve ihtiyaç olduğu zaman kullanılacağı için mutfakta gereksiz bir kalabalığa neden olmaz.

Mutfakta masa seçimi mutlaka mutfağın mimarisiyle uyum içinde olmalıdır. Ahşap dolapların olduğu bir tasarımda ahşap masa sandalye en doğru seçim olacaktır.  

https://www.ptawooden.com

Menü