Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri

Modern Ofis Dekorasyon FikirleriRahat, konforlu ve aydınlık bir çalışma ortamı, çalışanın huzurunu artırdığı gibi müşterilere de güven duygusu kazandırır. Bunun için ofis tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken birtakım önemli kurallar vardır. Ofisin iç tasarımı ne kadar işlevsel olursa verimlilikte o kadar artar.

Peki, ofiste herkesi mutlu edecek dekorasyon fikirleri nelerdir?

Giriş Alanınızı Çekici Kılın!

Ofise ilk girişteki izlenim çok önemlidir. Bu nedenle girişten itibaren ofisinizin kimliğini yansıtacak bir tasarım oluşturulmalıdır. Eğlenceli nesneler bu havayı ortaya çıkarmak için faydalı olur.

Markanızın Renkleri Tercih Edilebilir

Ofiste kullanılacak renk seçiminde marka logosu hedef alınabilir. Bu seçim hem renkli bir ortam oluşturur, hem de işin yansıtılmasını sağlar.

Doğal Aydınlatma

Ofiste yapay ışık yerine doğal aydınlatma tercih edilmeli. Bu sayede çalışanların bulunduğu bölümün daha aydınlık ve doğal ışık alması sağlanmış olur. Doğal ışık çalışanların enerjisini artırır.

Kitap Okuma Alanları

Ofiste farklı alanlarda okuma bölümleri oluşturulabilir. Boş zamanlarda kafa dağıtmak ve ilham almak onların rahatlamasını sağlar. Ofis için ahşap kitaplık modelleri incelenebilir.

Canlı Bitkiler

Bitkilerin insanlar üzerinde huzur veren bir etkiye sahip olduğu bilinir. Çalışanların bulunduğu ortamın renklendirilmesi ve üretkenliğinin artırılması için canlı bitkiler tercih edilebilir. Dikey saksı ve canlı ağaçlar hem bakımı kolay hem de estetik bir görüntü oluşturacaktır.

İçecek Alanı Oluşturun

Çalışanların ara verdiklerinde dinlenecekleri alanın olması faydalıdır. Onlar için çay ve kahve içebilecekleri alanlar oluşturulabilir. Kahvelerini kendileri hazırladıklarında kendilerini evlerinde ve ofisin bir parçası olarak göreceklerdir.

Tasarım Mobilyalar

Ofis dekorasyonunda fark yaratmak firmayı fark edilir hale getirir. Bu nedenle ofiste dikkat çeken özel tasarım mobilyalar kullanılmalıdır. Örneğin ahşap mobilya seçimi bu konuda doğru seçim olacaktır.

Ara Bölmeler

İş sahası içerisinde çalışanlar arasındaki mesafenin korunması önemli. Şeffaf cam bölmeler onlara özel alanlar oluştururken, takibini de kolaylaştırır.

Toplu İş Alanları Oluşturmak

Fikirler bazen kalabalık, bazen tek başına kalınan alanlarda ortaya çıkabilir. Teslim aldığınız projelerinizde farklı fikirlerin ortaya çıkması için toplu iş alanları oluşturulabilir.

Beyaz Tahta

Çalışma alanında beyaz tahta yapılacak işin önemini ortaya koymanızda yardımcı olacaktır.

https://www.ptawooden.com/

Menü