Mermer ve Ahşap Kombinasyonları ile İç Mekan Tasarımı

Mermer ve Ahşap Kombinasyonları ile İç Mekan TasarımıLüks dekorasyonda en önemli konu dokudur. Mermer ve ahşap, dokulu malzeme olduklarından dolayı lüks dekorasyonlarda yeri çok büyüktür. Bu iki malzemenin bir arada kullanılması ise ortaya sanat eseri çıkarır. Yaşamı modern hale getiren bu iki bileşen iç mekanda kaliteli zaman geçirmek isteyenlerin tercihidir.

Mermer özellikle zemin, banyo döşemesi, mutfak tezgahları gibi alanlarda doğallığın zirvesine çıkarken, ahşap hem duvar hem de zeminle ahenk yaratır. Modern tasarlanan dairelerde sofistike bir dekorun sıradanlığından uzak doğal malzemeler uyum içerisinde kullanılabilir.

Duvar Ünitesi Tasarımları

Duvarda yapılacak çok sayıda uygulama var, ancak küre şeklinde aydınlatma, çıtalı ahşap duvarlar ve göz kamaştıran bir mermer dekoru harika bir sunum yaratırken, özellikle Ahşap TV ünitesi mermer zemin üzerindeki uyumuyla göz kamaştırır.

Modern Yaşam Alanları

Modern yaşam alanında siyah ve beyazın parlaklığını es geçmemek gerekiyor. Siyah ve beyazın birbirine mükemmel uyumu ve mermerin tamamlayıcı bir öğe olarak kullanılması ortamı serinletirken, ahşabın sıcaklığı dekorasyona farklı bir yön verir.

Ahşap yalnızca bir mobilya değil aynı zamanda dekorasyonun önemli parçasıdır. Duvarda kullanılan ahşap çıtalar ışığı süzerken duvarda oluşturduğu gölgeli alanlar dekorasyona derinlik katar. Birbirini tekrar eden düz ahşap paneller ise mekanı olduğundan çok daha farklı bir hale getirir.

Salonda yemek masası üzerinden sarkıtılan aydınlatma zarafeti ortaya çıkarırken, mermer ve ahşap dekorasyona da renk katar.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dinlenme için gerekli olan bir alandır. Yatak başına konumlandırılan beyaz bir lambader ve komidine uygun bir abajur, füme renkli bir aynadan sade bir yansıma oluşturur. Cam bir gardırop ahşap malzemenin üzerinde şık bir yatak odası tasarımını ortaya çıkarır.

Banyo

Islak zeminde mermer kullanıldığında asla korkutan sonuçlar ortaya çıkmaz. Mermer üzerinde şık bir armatür, ayaklı bir küvet ve duvara monte edilmiş bir klozet.  Mermerin dokusunu bütünleştirmek için metal çerçeveler iyi bir tamamlayıcı olur. Banyonuzda modernliği yakalamak için mermer ve ahşap çok iyi bir tercihtir.

Ahşap mobilya modellerimiz için https://www.ptawooden.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Menü