Küçük Yatak Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük Yatak Odası İçin Dekorasyon Fikirleriİnsan, hayatının üçte birlik bölümünü yatakta geçiriyor. Bu bilimsel olarak açıklanmış olan gerçektir. Bunun için yattığınız yatağın ve yatak odasının mutlaka düzenli ve uygun olması gerekir. Yaşamınızın üçte birlik bölümünde konforunuzu ne kadar yüksek tutarsanız bu sizin sağlıklı kalmanız açısından bir o kadar önemlidir.

Yatak odası genelde evde dekore edilen en son oda olarak bilinir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz hassasiyeti göz önünde tuttuğumuz zaman en sona atılmayacak kadar hassastır. Bu nedenle yatak odanız için mobilya alırken sağlıklı parçalardan oluşmasına dikkat etmeniz gerekir.

Peki, yatak odanızda yeniden bir dekor oluşturmak isterken nelere dikkat edilmelidir?

İlk bahsedeceğimiz şey duvarlarınızdaki boya olmalıdır. Çünkü yatak odasında seçilecek olan boya rengi sizin daha rahat ve konforlu bir uyku çekmenize etki edecektir. Bir günün yorgunluğunu üzerinizden atacağınız oda içerisinde sizi uyanık tutacak ve enerji verecek renklerden kaçınmanız sağlıklı uyku açısından önemlidir. Buna göre açık renkler yatak odası için uygun çözüm olmaz. Toprak ve pastel renklere yönelmek doğru olacaktır.

Ahşap Mobilyalar

Mobilya seçimi yapılırken ahşabın gücünden destek almak gerekir. Ahşap mobilyalar dayanıklıdır ve uzun yıllar boyunca yapısı bozulmadan kalabilir. Bakımının kolay olması ve kolay temizlenebilme özelliği ise ahşap tercihini artıran faktörler arasında yer alır.

İlginizi Çekebilir: Ahşap Kitaplık Modellerimiz

Yatak odanız için seçeceğiniz mobilyalar odanın büyüklüğüne uygun olmak zorundadır. Dikkat etmeniz gereken şey gardırobunuz olmalıdır. Odanın tamamını kaplayacak olan bir dolap yerine daha küçük olanları tercihe etmek gerekir. Eskiden yatak odasında kullanılan makyaj aynaları genelde dekoratif olmasıyla ön plana çıkar ve bunun içinde olabildiğince ihtişamlı olması istenirdi. Ancak şu an tercih edilen modellerde büyük olan kabul görmüyor. Bunun yerine fonksiyonelliğin ön planda olduğu makyaj aynaları tercih ediliyor.

Yatak odasında en doğru seçim yatak konusunda olmalıdır. Yatağınız ne kadar konforlu olursa alacağınız uykunun kalitesi de bir o kadar yüksek olacaktır.

Son olarak ise perde seçimine dikkat etmeniz gerekir. Perdenin rengi odayı daraltmayacak ve mobilyalarla uyum içinde olmalıdır.

Ahşap mobilya tercihleriniz için https://www.ptawooden.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Menü