Küçük Evlerde Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Küçük Evlerde Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl OlmalıdırEvde geçireceğiniz zaman ne kadar kaliteli olursa alacağınız keyifte o kadar yüksek olacaktır. Oturma odası evde en çok zaman geçirilen alandır. Yemek yerken, kitap okurken ya da misafirlerinizi ağırlarken genelde bu alanda bulunduğunuz için dekorasyonu evin diğer alanlarına göre daha fazla konfor gerektirir.

Peki, oturma odası için dekorasyon nasıl olmalıdır?

Oturma odası dekorasyonunda yıkılmaması gereken bir kural yok. Bunun için dekorasyonda olabildiğince özgürsünüz. Kendinizi bu alanda ne kadar özgür ve iyi hissederseniz misafirlerinizi ağırlarken de rahat olursunuz. Elbette her şeyin sizin istediğiniz gibi olması kusursuz bir dekorasyon anlamına gelmez. Ancak doğru dokunuşlarla bunu başarabilirsiniz.

Açık Renkleri Tercih Edin

Küçük oturma odasında en önemli problem karanlıktır. Bunun için zaten küçük olan bir alanda koyu renkleri kullandığınızda sıkıcı bir ortam ortaya çıkarırsınız. Bunun için tercihiniz açık renkten yana olmalı. Açık renkler mekanı daha geniş göstereceği gibi gözlerinizi yormaz.

Geniş Oturma Gruplarından Uzak Durun

Oturma grupları farklı modellerde üretilir. Bunun için yeni birtakım alırken geniş oturma gruplarından uzak durun. Köşeli oturma grupları küçük odalarda geniş alan bırakır. Bu sayede aksesuarlarınız için daha geniş alan bırakmış olursunuz.

Stil Yaratın

Her odanın mutlaka bir stili olması gerekir. Bunun için oturma odasında kendinize uygun bir stil belirleyin ve bu stile uygun olan eşyaları tercih edin. Örneğin ahşap ağırlıklı bir tasarım oluşturmak istiyorsanız ahşap TV ünitesi seçebilirsiniz. Bu sayede küçük bir alanda sıcak bir ortam oluşturmuş olursunuz.

Işığı İyi Kullanın

Oturma odanız hem küçük, hem güneş görmüyorsa yapmanız gereken doğru aydınlatmayı yakalayabilmek. Küçük alanda yeteri düzeyde ışığı yakalayamazsanız kasvet verici bir görüntü oluşur ve otururken sürekli uykunuz gelir. Bu da oda içerisindeki keyfinizi kaçıracaktır. Bu tarz odalarda önerimiz avize tarzı aydınlatmadır. Asma tavan uygulamaları zaten dar olan alanı iyice basık bir hale getirebilir.

Aynalara Yer Verin

Aynalar küçük oturma odalarında derinlik hissi kazandırır. Odanın uygun alanlarına yerleştireceğiniz dekoratif aynalarla derinlik ve estetik kazandırırsınız.

www.ptawooden.com adresinden Alizee koltuk takımı modelini inceleyebilirsiniz.

Menü