Evinizi Yenileyecek Dekorasyon Önerileri

Evinizi Yenileyecek Dekorasyon ÖnerileriEvimin dekorasyonunda sıkıldım ve artık yenilik istiyorum bir değişikliğe ihtiyacım var diyorsanız o zaman yenilenme vaktiniz geldi demektir ve elinizdeki düşük bütçede bu değişime hiçbir şekilde engel değil. Evinize yapacağınız ufak dokunuş ve eklemelerle istediğiniz havayı oluşturmanız mümkün siz sadece isteyin yeter.

Yenilik özellikle uzun zamandan beri aynı eşyaları kullanan kişilerin ihtiyaç duyduğu şeydir. Evindeki havanın değişmesi ise insanın kendi havasının değişmesine de neden olacaktır. Bu etki yaratılmadığı surece de eviniz sıkıcı olmaktan öte gitmez. Bu makalemizde bizde buradan yola çıkarak evlerinde yenilik isteyen ancak bunu düşük bütçelerle yapmak isteyenlere yardımcı olalım istedik ve farklı fikirler sunduk.

Mekana Derinlik Kazandırın

Mekandaki derinliği sağlayabilmenin en pratik ve etkili yolu aynalardır. Aynaları bu kez süslenmek amacıyla kullanmıyoruz. Mekan içerisinde istediğimiz derinliği oluşturabilmek için belli noktalara yerleştiriyoruz. Buradaki amaç ise ufak yansımalar oluşturmasını sağlamak. Örneğin salon duvarına koyacağınız bir ayna salonun daha geniş olmasını sağlayacaktır. Bunu odanız içinde düşünebilirsiniz. Ancak abartı kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Takımdan Vazgeçin

Eskiden takım kullanmak bir gelenekti ancak günümüzde artık insanlar takım mobilya kullanmak istemiyorlar. Bunun için ahşap masa sandalye takımları ya da var olan köşe takımlarını bozmak yeterli olabiliyor. Eşyalarınızın yerini bile değiştirdiğinizde içerideki ortamı ferahlatabiliyorsunuz.

Pratiklik mi Şıklık mı?

Değişimde karar vermeniz gereken iki başlık var. Bunlardan birincisi pratiklik ikincisi ise şıklık, size göre bunlardan hangisi daha önemli. Bunu bildiğiniz zaman mobilya tercihinizde mobilyalarınızı yerleştirmede çok daha güzel ve faydalı olacaktır.

Farklılığınızı Yansıtın

Mekan içerisinde farklılık her zaman başkaları tarafından dikkat çeker. Siz mobilyalarınızı klasik bir tarzda tercih ederseniz o zaman herkesle aynı olacağınız için bu dikkat çekmeyecektir. Tek bir duvarın boya olması bile oda içerisinde dikkatin etrafa dağılmasını sağlayabilir. Örneğin bir boya ile evinizde rüstik bir hava oluşturabilmeniz mümkün. Bunun için tercih edeceğiniz renklere çok iyi karar vermeniz gerekiyor.

Bahsetmiş olduğumuz şeylerin maddi karşılığı çok düşük olsa da evinize inanılmaz bir dokunuşu olacağından emin olabilirsiniz.

www.ptawooden.com

Menü