Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı2020 dekorasyon konulu dergilere baktığımız zaman ahşap kullanımının önemli bir yere sahip olduğunu görebiliyoruz. Ahşaba gösterilen ilgi ve alaka insanın doğala olan özleminin de adeta bir kanıtı. Bunun yanı sıra ahşabı hiçbir zaman modası geçmez. Bunun için evinizde doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız o zaman ahşap doğru bir seçim olacaktır.

Ev dekorasyonunda ahşap dekorasyon ürünler kullanmayı tercih edenler için farklı birkaç öneri sunalım istedik.

Duvarlar

Ahşap sadece yerde ve tavanda değil duvarda da kullanılabilen ve güzel sonuçları olan malzemedir. İspanyol dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan bu ürünler eğer eviniz küçükse o zaman farklı bir tasarım gerektirir. Örneğin tüm duvarları değil sadece tek bir duvarı ahşap yapmak size hem doğallık kazandıracak hem de evinizin dar olmamasını sağlayacaktır. Duvarlarınızda kullanacağınız ahşabı raf ya da kütüphane şeklinde değerlendirebilirsiniz. Bu ürünleri canlı renklerle ve bitkilerle desteklediğinizde ahşabın son trendini de yakalamış olursunuz.

Döşemeler

Uzun zamandan beri ev döşemelerinde ahşabın sıklıkla kullandığını görebiliyoruz.  İlk dönemlerde yalnızca ahşap mobilya imalatı için kullanılırken sonrasında değişen yapılarından dolayı dekoratif ürünlerde de sevilen tercih edilen bir konuma geldi. Mobilyalarla uyumlu bir havaya sahip olmasından kaynaklı olarak istenilen havanın mekan içerisinde oluşturulması sağlanabiliyor.

Mutfak

Ahşabı salonda, oturma odasında kullanmaya alışmıştık. Mutfakta ise ahşap detaylar son yıllarda trend olmaya başladı. Özellikle Country tarzı bir mutfak dekorasyonunuz varsa o zaman ahşap kaplı olan eşyalar tercih edilebilir. Ahşabın kendi içerisinde yaratmış olduğu doğal görünüm mutfağınızda da geçirilmesi güzel ve keyifli alanlar oluşturmanızı sağlayacaktır.

Dekorasyon

Ahşap dekoratif bir urun olabilme konusunda oldukça faydalı ve çeşitliliği çok olan bir malzemedir. Evinizi ya da ofisinizi dekore ederken kitaplık ya da ahşaptan yapılmış olan küçük objeler kullanabilir bu sayede mobilyalarınızın oluşturduğu boşlukların kapatılmasını da sağlayabilirsiniz. Store perde seçiminde bile ahşabın kullanıldığını görebiliyoruz. Eğer ki evinizde gözle görülür bir değişim istiyorsanız o zaman kendinizce farklılık ve yenilikler oluşturabilirsiniz. Son olarak ise evinizde bölmeler oluşturabilmek için ahşabı tercih edebilirsiniz.

www.ptawooden.com

Menü