Cafe Dekorasyon Örnekleri

Cafe Dekorasyon ÖrnekleriCafeler şehir yaşamında dost, arkadaş ve eşle zaman geçirilebilecek en uygun mekanlardır. Hangi cafeye gideceğiniz ve hangi cafeyi seçeceğiniz konusunda da belirleyici birçok unsur vardır ve bu unsurların en başında da cafenin dekorasyonu gelir. Cafe dekorasyonu hem göze hitap edebilmeli hem de oturanları rahatsız edecek pozisyonlara sahip olmamalıdır. Elbette her cafeyi birbirinden ayırt edecek temel stiller vardır. Bu stilin oluşturduğu atmosferde müşterilerin memnuniyetini belirler.

Bizde yeni bir cafe açmak isteyen okuyucularımız için derlediğimiz yazımızda cafe dekorasyonu örneklerine yer verelim istedik.

İtalyan Cafe Dekorasyonu

Bu tarz bir dekorasyon oluşturulmak isteniyorsa, İtalyanların vazgeçilmez içecekleri olan espresso, başta olmak üzere otantik detaylara yer vermek gerekir. Bunun için doğal ahşap mobilya ve seramik karolar kullanılabilir.

Rustik Cafe Dekorasyonu

Rustik dekorasyonun en önemli özelliği doğal ve ham mobilyaların tercih edilmesidir. Ahşap masa bu tarz bir cafe dekorasyonu için ideal tercihtir. Metal aksesuarlar ve Edison tipi ampuller rustik cafe dekorasyonunda sık rastlanan elemanlardır.

Minimal Cafe Dekorasyonu

Minimal cafe dekorasyonunda aksesuarların sade tutulması gerekir. Özellikle işlevselliği olmayan aksesuarların kullanılması tercih edilmemelidir. Basit mobilyalar ve basit aydınlamalarla minimal dekorasyona yön verilmelidir.

Parizyen Cafe Dekorasyonu

Lüks, şık ve nostaljik bir esinti oluşturulmak isteniyorsa parizyen cafe dekorasyonu tercih edilebilir. Bu dekorasyon modelinde yuvarlak hatlı gösterişli ahşap masa sandalye estetik hava katar. Sanatsal eserler mekandaki dikkati farklı alanlara çekmek için eklenebilir.

Modern Cafe Dekorasyonu

Birbiriyle uyum içerisinde olan renkler ve parlak metal detaylar modern dekorasyonda ön plana çıkanlardır. Modern cafe dekorasyonu özellikle ilgi çekmek isteyenler için başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

Vintage Cafe Dekorasyonu

Vintage dekorasyon tarzında nostalji çok önemlidir. Bu dekorasyonda eski görünümlü eşyalar tercih edilmelidir. Vitrinli dolaplar, loş aydınlatma, antika objeler ve antika perdeler doğru seçim olacaktır.

Endüstriyel Cafe Dekorasyonu

Endüstriyel cafe dekorasyonu bodrum ve açık havada bulunan mekanlar için tercih edilir. Modernliğin yanında sıra dışı bir görünüm kazandırılan bu tarz dekorasyonda, metal borular, tuğla duvarlar ve metal oturma elemanları dikkat çeker.  Aydınlatma bu dekorasyonda çok önemlidir.

https://www.ptawooden.com/

Menü