Bahçeli Ev Modeli

Bahçeli Ev ModeliBüyükşehirlerde yaşayan insanların ortak problemi gürültü ve hava kirliliği, doğa ile iç içe bir yaşam sürmek ise bu insanların hayali. Eğer sizinde hayaliniz ya da bahçeli bir eviniz varsa o zaman bahsedeceğimiz ev modelleri kesinlikle sizi çok memnun edecek. Bir insanın huzuru içinde bulunduğu mekanla doğrudan alakalıdır. Bunun için yaşam alanlarınızı ihtiyaçlarınıza yönelik oluşturur ve şık bir hale dönüştürürseniz bu sizin güncel yaşamınıza pozitif yönde etki edecektir. Bunun aynen işyerinizdeki ortamla da değerlendirmeniz mümkün olacaktır.

Bahçeli evlerde ortak tercih taş, ahşap ve cam malzemenin fazlaca kullanımıdır. Bu modern yaşamın yanı sıra sizi doğayla bütünleşik bir hale dönüştüreceğinden dolayı kendinizi çok huzurlu hissedeceksiniz.

Taşın Sıcaklığını ve Doğallığı

Taş doğaya ve yeşile en yakışan malzemelerin başında geliyor. Sağlıklı ve dayanıklı olmasından dolayı her turlu mekanda tercih edilebiliyor. Yazın serinlik kışın ise sıcaklık verecek olan bu malzeme iklim koşullarına da dayanıklıdır.

Ahşabın Yeşille Bütünlüğü

Ahşap her turlu kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Evinizin dış mekanında estetik amaçlı olarak tercih edilebileceği gibi iç mekanda ahşap masa ortamın renginin değişmesine neden olacaktır. Son dönem özellikle bahçeli evlere baktığımız zaman iç ve dış bölümlerde ahşap mobilya kullanımına ağırlık verilmiş olduğunu görebiliyoruz. Dayanıklı bir malzeme olmasının yanı sıra temizliğinin de kolay olması bu malzemeden sağlanacak olan faydayı artırıyor

Ateş Tuğlasının Geri Dönüşü

Ateş tuğlalarının en önemli özelliği bahçeli evlerin dış cephelerinde ideal bir seçenek olmasından kaynaklanıyor. İç mekanda tek bir duvarda ya da mekanın bölünmesinde tercih edilen ateş tuğlası kırmızının canlılığını ön plana çıkaracaktır.

Doğada Sadeliği Yakala

Bahçeli evlerde sadeliğin ön planda olması gerekiyor. Bunun için genellikle cam kullanımına ağırlık vermek gerekiyor. Tavandan yere uzanan camlar doğayla iç içe olmanızı sağlarken sizin daha huzurlu zaman geçirmenize yardımcı olacaktır. Camın kullanılmasının nedenlerinden birisi de doğal ışığın mekan içerisine doğrudan alınabiliyor olmasıdır.

Bahçeli evinizin tasarımında kullanacağınız ahşabın en güzel modellerini ve aksesuarlarını görmeniz için https://www.ptawooden.com/ sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Menü