Ahşap Masa Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ahşap Masa Seçimi Nasıl OlmalıdırAhşap, dekorasyonda en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Modern ya da klasik tarzda kullanılabildiği gibi sağlıklı olması da tercihi belirleyen faktörler arasındadır.  Ev dekorasyonunda sadelik ve doğallık arayanlar için ahşap iyi bir çözüm olurken özellikle yenilenmiş olan ahşap masa modelleri ev dekorasyonuna zenginlik kazandırır.

Ahşap masaların en önemli özelliği dekorasyonda birçok tamamlayıcı ürünle uyum sağlayabiliyor olmasıdır. Ortama katmış olduğu hava ile birlikte istenilen etki ortaya çıkarılmış olur.

Doğal Ahşap Masa Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ahşap masa doğallığının vermiş olduğu yapıyla sağlam ve dayanıklıdır. Satın alındıktan sonra uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanılabilir. Bunun için çabuk sıkılacağınız bir model tercih edilmemesi gerekir.

Ahşap masayı severek alırsanız kullanım süresince memnuniyetinizde o kadar artar.

Bazı üreticiler sıradan bir masayı ahşap diye satmaya çalışabiliyorlar. Bu nedenle masa alırken hangi ağacın kullanıldığını mutlaka sormalısınız. Bu masaya yapacağınız bakım içinde gereklidir.

Ahşap doğal bir malzeme olmasından dolayı bakım ister. Bakımını yaparken mutlaka uygun temizlik ürünlerini kullanmanız gerekir. Çünkü temizlik esnasında ahşaba vereceğiniz zarar onun bozulmasına neden olabilir.

Ahşap masalar sade kullanılabileceği gibi üzerine farklı parçalar eklenerek de kullanılabilir. Bunun için ağaca sonradan ilave edilen ürünlerin zarar vermemiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Ahşap masa seçiminde mekanın genel dokusu çok önemlidir. Dekorasyona sonradan masa eklenmek isteniyorsa bu durumda mekanda yoğun kalabalığın olmaması, dikkatleri dağıtacak bir algı oluşturmaması gerekir.

Sade ahşap, üzerine donanım eklenmiş olan ahşaptan daha ağırdır. Bunun için sade ahşap masada yer değişimi daha zor olur. Eğer sık yer değiştiren biriyseniz sade yerine üzerine parça eklenmiş olan ahşabı tercih etmenizde fayda vardır.

İnternet üzerinden ahşap masa alınacaksa kullanılan malzemenin ne olduğunu incelemeli ve satın alacağınız firmanın kurumsal yapısını kontrol etmeniz gerekir.

Bilindik bir markanın ahşap masa modeli, bazen daha pahalı olabilir. Bunun için kalite ve fiyat dengesi mutlaka karşılaştırılmalıdır.

Ahşap masa nerede kullanılacaksa oraya uygun olmalıdır.(Salon,mutfak,oturma odası,…)

https://www.ptawooden.com sitemizden ahşap masa modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Menü