7 Adımda Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

7 Adımda Modern Ev Dekorasyonu Nasıl YapılırEvinizdeki eşyalarınızdan sıkılmış veya yeni bir ev kuruyor olabilirsiniz. Baştan sona mobilyalarınızı, duvarlarınızı, aksesuarlarınızı sıfırdan tercih edebilir, buna imkanınız yoksa kullandığınız eşyalara sade aksesuarlar ve tablolar ekleyip küçük dokunuşlarla modern bir hava katabilirsiniz.

Evinizde bu dengeyi kurabilmek için dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Biz bu hususları size 7 madde halinde sıralayalım istedik.

  1. Moda sürekli olarak değişir, bu nedenle içinde bulunduğunuz zamanda trend renk hangisiyse siz büyük eşyalarınızı o rengi temel olarak satın almalısınız. Örneğin ahşap mobilya seçmişseniz temel renginiz ahşap rengi olacağından destekleyici renkler de yine ahşaba uygun olmalıdır.
  2. Dekorasyonda koltukların önemi fazladır. Eğer koltuklarınız açık renkteyse canlı renklere sahip olan kırlentlerle tamamlayabilirsiniz.
  3. Perdeler evdeki temel eşyalar içerisinde yer alır. Modern bir dekorasyonda sade bir hava oluşturmak istiyorsanız mavi tonlarında perdeler tercih edebilirsiniz. Tek renk perde seçecekseniz geometrik desenler kullanılabilir.
  4. Çelik mavisi ile pas rengi sizi önce çekimser bırakıyor olsa da gözünüzde bu iki rengi bir arada canlandırdığınızda uyuma kendinizde şaşırırsınız. Bu iki rengi ahşap dekoratif ürünler kullanarak destekleyebilirsiniz.
  5. Aydınlatma, dekorasyon da en önemli konuların başında geliyor. Avize seçiminde metal çubuklu ve geometrik şekillere sahip olan avizeler tercih edilebilir, hem hoş bir görüntü oluşturacak, hem de istediğiniz sakinliği yakalayabileceksiniz.
  6. Modern bir eve sahip olmak isterken duvarlarınızın rengini es geçmemeniz gerekiyor. Belirlemiş olduğunuz temel renginize uygun duvar kağıtları kullanabilir ve odadaki bütünlüğü bu sayede yakalayabilirsiniz.
  7. Zemin döşemeleri en çok kararsız kalınan bölümdür. Dekorasyonda son tercihlerden yola çıkarsak, zeminde mermer ve granit iyi bir tercih olacaktır. Zemin döşemesinde eğer bütçenizi aşmayı göze alıyorsanız o zaman süpürgelik bölümünde 10 santimlik bir alan oluşturarak yerden ışıklandırma yapabilirsiniz.

Modern bir eve sahip olabilmek için çok para harcanması gerekmez. Akıllıca tasarlanmış modern bir ev, verimli malzeme kullanımıyla ve doğru ekspertiz çalışmasıyla başarılı bir şekilde dekore edilebilir. Gereksiz harcama yerine fonksiyonelliği ve estetiği öne çıkarmak yeterli olacaktır.

https://www.ptawooden.com/

Menü