2020 Dekorasyon Trendleri

2020 Dekorasyon Trendleri2020 yılına yeni girdiğimiz bu aylarda insanlarda yeni dekorasyon tasarımlarını merak ediyorlar. Her yıl değişen ve yenilenen trendler zamanın ruhuna ve enerjisine göre belirlenirken iç mekan tasarımındaki trendler insanı merkezine alıyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir insanın mekandaki huzuru onun günlük yaşamına olumlu katkı sağlıyor. Örneğin şık bir yatak odasında uyuduğunuzda sabah kaktığınızda kendinizi çok daha dinç hissedebiliyorsunuz. İsterseniz geçtiğimiz yılları bir kenara bırakarak 2020 yılında neler değişti ve değişecek kısaca bir göz atalım.

Sofistike Bir Yıl Geliyor

2020 yılında yalın parçaları daha fazla görmeye başlarken loft tasarımlarında öne çıktığına şahit olacağız. İnsanlar artık abartıdan ziyade iddialı olan modellere yöneliyorlar. Ahşap ise burada dekorasyonun stilini belirleyecek olan önemli bir malzeme. Şık ahşap masa ve bu masa etrafında yerleştirilmiş olan mobilyalar ortamın sofistike tarzını daha fazla ön plana çıkaracak.

Yaşam Alanlarında Gri Tonlar

Geçtiğimiz yılda favori olmaya başlayan gri 2020 yılı içerisinde de tepe noktaya gelecek. İnsanlar sadece duvarlarını ve mobilyalarını değil aksesuarlarını da griden yana tercih etmeye başlıyor. Grinin birçok renkle ortak kullanılabiliyor olması özellikle de aksesuarların daha çok ortaya çıkarılmasına öncülük edebiliyor olması tercih sıralamasında onu ilk sıraya oturtturmuş. Griye özellikle pastel renklerinde eşlik ettirilmiş olması güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor. Gri tek başına kullanılabiliyor olsa da yine de 2 ya da 3 renk seçeneğiyle mekanın havasını değiştirebiliyor.

Kıvrımlı hatlar, retro esintiler…

2020 yılında klasik mobilya anlayışı da yerle bir olacak gibi görünüyor. Özellikle küçük mekanlarda yaşamaya alıştığımız bu günlerde kıvrımlı eşyalarında mekana derinlik kazandırdığı görülüyor. Dekorasyonu yaptığınız alanda akıcı ve dinamik bir görüntü elde edebilmek için kıvrımlı hatların kullanılması çok önemli. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli nokta sert geçişlerden kaçınmaktır.  Mesela ahşap sehpa kullanılacaksa derinliği bozmayacak bir etki yaratılmalıdır.

2020’ye ahşap mobilyalarla girin…

Ahşap, tasarımını, rengini, dokusunu çok iyi ifade edebilen bir malzemedir. Evinizde, ofisinizde tercih edeceğiniz ahşap mobilya ve ürünler mekan içerisindeki algının da çok daha fazla yükselmesini sağlayacaktır. Özel tasarım ahşap ihtiyaçlarınız için https://www.ptawooden.com/ size gerekli desteği sağlayacaktır.

Menü